Techniky výstavby

Suchá výstavba

Sádrokarton (SDK) - pro stavební činnost v prostorách nedovolujících použít klasické metody výstavby či v případě rychlého dokončení stavby a v případě časově omezeného umístění stavby užíváme metodu "suché výstavby" – sádrokartonových příček, stěn, podhledů, podkrovních ploch, bytových jader. Sádrokartonové desky používáme klasické, vodě odolné (zelený SDK) a protipožární.

sádrokarton

Nejrozšířenějším výrobcem SDK desek a příslušenství na našem trhu jsou firmy Knauf, Rigips a Lafarge.

Minerální podhledy - používají se za účelem snížení či zakrytí stávajícího stropu například pro kancelářské, zdravotnické či obchodní prostory. Desky minerálních podhledů se dodávají standartní a voděvzdorné.

Výrobců je celá řada, Knauf, Rigips, Armstrong atd.

Ytong (Hebel) – toto zdivo jsme zařadili mezi suchou výstavbu ačkoliv je někde ve středu mezi suchou a klasickou výstavbou. Používáme jej pro odlehčené konstrukce nebo pro stavby s nedostatkem prostoru pro uložení stavebních materiálů a mechanizace potřebné pro klasickou výstavbu. Celkem zásadní je i hledisko pro rychlost výstavby. Vápenopísčité zdivo se spojuje tmelem (lepidlem) bez použití vápenocementové malty.

Klasická (mokrá) výstavba

Pro stavby rodinných či bytových domů a ostatních staveb disponujících pozemkem s dostatečnou kapacitou pro uložení stavebních materiálů a stavební mechanizace, též pro stavby se standartní lhůtou pro dokončení stavby a stavby se zvýšeným požadavkem na pevnost zdiva při zachování tloušťky zdiva užíváme dnes již široký sortiment kvalitních pálených materiálů (zdiva a ostatních prvků). Velmi rozšířeným typem páleného zdiva je cihla P+D (pero,drážka) od renomovaných tuzemských i zahraničních výrobců. Na přání zákazníka dodáme výrobky Porotherm, Supertherm, Citherm, Keratherm atd. Výstavba z těchto materiálů probíhá za použití klasické vápenocemetové malty.

Dřevostavby

Pro potřeby zákazníka zhotovíme též jakoukoliv dřevostavbu rodinného domku a ostatních obytných či užitkových objektů. Výhodou těchto staveb je obvykle nižší pořizovací náklad a podstatné zkrácení termínu dokončení stavby oproti klasickým (cihlovým) stavbám.

Benesolar

Provádění staveb
a projektová činnost ve výstavbě

BENESOLAR s.r.o.
K Nesvacilum 197
Bystřice u Benešova
257 51

E-mail: info@benesolar.cz

www.benesolar.cz

2003-2014 © BENESOLAR s.r.o.
Design & system: fullvent.cz